Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Aksident fatal në komunikacion me një të vdekur dhe pesë persona të lënduar

Klinë, 23 shtator 2014
Me datën 23.9.2014 rreth orës 07.00 në rrugën magjistrale Pejë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Dollc- Klinë ka ndodhur aksident trafiku, ku ishte përfshirë vetura e markës VW ‘Caddy’ me ngjyrë të bardhë dhe me targa të regjistrimit vendor, i drejtuar nga i dyshimti shtetasi shqiptar i Kosovës B. M. (1981), si dhe automjeti i markës VW ‘Passat’ me ngjyrë të kaltër, me targa të regjistrimit vendor, i drejtuar nga viktima shtetas shqiptar i Kosovës A. Z. (1974) (i lënduar), si dhe automjeti i markës ‘Fiat’ me ngjyrë të hirit dhe me targa të regjistrimit vendor i drejtuar nga viktima shtetas shqiptar i Kosovës B. M. (1962) i cili ka shpëtuar nga lëndimet.më shumë

Arrestohet një i dyshuar për veprën penale të ‘grabitjes’

Pejë, 23 shtator 2014
Me datën 22.9.2014 rreth orës 12:00, hetuesit policorë pranë Njësitit Rajonal të Hetimeve DRP në Pejë kanë arrestuar shtetasin shqiptar të Kosovës M. H. (1985), i dyshuar për veprën penale të grabitjes së kryer me datën 7.9.2014 rreth orës 09:55 në rr. “Mbretëresha Teutë” Pejë, në lokalin “Kajot”, ku viktimë e grabitjes ishte shtetasi shqiptar i Kosovës S. Gj. (1990).më shumë

Informim i opinionit lidhur me shkrimet e pavërteta të publikuara në disa portale të ndryshme

Prishtinë, 22 shtator 2014

Informim i opinionit lidhur me shkrimet e pavërteta të publikuara në disa portale të ndryshme

Policia e Kosovës me qëllim informimin e drejtë të opinionit publik lidhur me disa shkrime të publikuara sot (me 22.9.2014) në disa portale të ndryshme, e që mbajnë titullin “Disa policë të njësisë speciale refuzuan arrestimin e hoxhallarëve?”, reagon ndaj këtyre shkrimeve të pavërteta dhe sqaron me sa vijon:më shumë

Informim i opinionit lidhur me deklaratën e subjektit politik “Vetëvendosje

Prishtinë, 22 shtator 2014

Informim i opinionit lidhur me deklaratën e subjektit politik “Vetëvendosje”
Policia e Kosovës me qëllim informimin e drejtë të opinionit publik lidhur me deklaratën e publikuar sot (me 22.9.2014) nga ky subjekt politik ku thuhet se “Në ditët e fundit në mënyrë shqetësuese është shtuar kontrolli dhe kërkimi policor mbi aktivistët Lëvizjes VETËVENDOSJE”, sqaron me sa vijon:më shumë

Aksident fatal

Vraniq-Suharekë, 21 shtator Rreth orës 19:20 minuta, në rrugën e shatit Vraniq një këmbësor i vitlindjes 1930 ka gjetur vdekjen si pasojë e goditjes nga një automjet i llojit “VW Passat” të cilin në momentet kritike e drejtonte një femër.më shumë

Rrëmbim

Dubravë-Suharekë, 21 shtator Rreth orës 08:15 minuta, Policia e Suharekës ka pranuar një informatë përmes telefonit e cila bënte me dije se një qytetar është futur me dhunë në një veturë të llojit “Opel Vectra” nga ana e dy personave, tanimë të dyshuar dhe kanë shkuar në drejtim të fshatit Mushtisht. më shumë

previous

1-6 Nga 1000

next

Informata

Raporto Krimin Në

info@kosovopolice.com

Personat në Kërkim

Kliko këtu