Zyra pėr Informim dhe Marrėdhėnie me Publikun e PK-sė / KP Press and Public Relation Office / Kancelarija za Informisanje i Odnose sa Javnošcu KP

‘Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm’, ‘posedim dhe armëmbajtje pa leje’

Prizren, 24.10.2014
Sot rreth orës 06:17 personi i dyshuar Sh. Hallaqi nga Prizreni, i armatosur me AK-47 dhe duke qenë nën ndikim të alkoolit ka hyrë në objektin e stacionit policor në Prizren dhe në mënyrë të pakontrolluar ka shtënë me armë dhe më pas është larguar në drejtim të panjohur. Nuk ka persona të lënduar lidhur me këtë rast. Në lidhje me rastin janë ndërmarrë të gjitha masat e duhura ligjore në ekzaminimin e vendit të ngjarjes. Në vendngjarje kanë dalë ekipet e specializuara, stafi komandues si dhe prokurori i shtetit. më shumë

Arrestohet një i dyshuar për ‘vrasje’

Pejë, 23 tetor 2014
Informatë shtesë
Me datën 22.10.14 Njësiti për Krime të Rënda në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë, pas një pune intensive operativo hetimore për hetimin e rastit të raportuar me datën 7.10.14, si ‘hetim i vdekjes’, ku viktimë ishte N. T. 1941 femër e nacionalitetit K/rom, ka siguruar dëshmi të bazuara mirë dhe ka arritur të zbulojë se rasti në fjalë ka të bëjë me ‘vrasje’ dhe me urdhër të prokurorit është riklasifikuar i tillë. më shumë

Apel nga Policia e Kosovës

Prishtinë, 23 tetor 2014
Nisur nga rrethanat e ndryshimit të motit në vendin tonë, në disa akse rrugore si pasojë e të reshurave të borës mund të paraqiten vështirësi të qarkullimit të automjeteve dhe bazuar në këto rrethana Policia e Kosovës, me njësitet e saj, ka marrë masa për përforcimin e shërbimeve të Policisë së Komunikacionit Rrugor në të gjitha akset rrugore. më shumë

Arrestohet një person i dyshuar për ‘kontrabandim me migrantë’ dhe ‘falsifikim të dokumenteve’

Prishtinë, 22 tetor 2014
Sektori i Hetimeve të Departamentit të Policisë Kufitare, të asistuar nga njësitë tjera të Departamentit për kufij si dhe stacionit policor të Rahovecit, sot (22.10.2014), duke filluar nga ora 07:30 e mëngjesit, ka realizuar një operacion policor, ku me urdhër të Gjykatës Themelore në Prizren janë kryer bastisje në dy lokacione të ndryshme të komunës së Rahovecit. më shumë

previous

1-4 Nga 1000

next

  

  Statistikat e përgjithshme: 24.10.2014

Aksidente fatale

00

Aksidente me të lënduar

17


Aksidente pa të lënduar

40


Tiketa trafiku të shqiptuara

748


Arrestime

11


Në mbajtje

10


 

Informata

Raporto Krimin Në

info@kosovopolice.com

Personat në Kërkim

Kliko këtu